Avrupa Şampiyonası Heyecanı Başlıyor

Yayınlanma Tarihi : 01.04.2019 – 20:10:3014. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası Antalya’da 2 Nisan 2019 Salı günü başlıyor.Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun evsahipliğinde düzenlenecek 14. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonasına 26 ülkeden 541 sporcu katılacak. Kemer Spor Salonu’nda düzenlenecek ve 3 gün sürecek şampiyonada Türkiye’yi 35 kategoride  53 sporcu temsil edecek. Ayrıca yıl içerisinde düzenlenen müsabakalarda kota kazanan 19 sporcu da 11 kategoride madalya mücadelesi verecek. Türkiye, 2015 yılında Sırbistan, 2017 yılında ise Yunanistan’da yapılan Avrupa şampiyonalarında takım halinde zirvede yer almayı başarmıştı. Türkiye, son iki şampiyonadaki başarısını Antalya’da da tekrarlamak istiyor.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, evsahipliklerinde düzenlenecek şampiyonada takım halinde ilk sırayı almayı planladıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Çekişmeli geçmeye aday bir şampiyona ile karşı karşıyayız. 26 ülkeden misafirlerimizi Antalya / Kemer’de ağırlayacağız. Avrupa’nın alanındaki en iyi isimleri burada yarışacak. Sporcularımız bu şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandı. Kendi evimizde kürsünün en üst basamağına çıkmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye, 14. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nın ardından 06 Nisan’da ilk kez düzenlenecek olan Avrupa Açık Plaj Poomsae Şampiyonasına da evsahipliği yapacak.

Toplu fotoğrafın büyük boyuttaki hali için üzerine tıklayınız. 
Scroll to Top